پاپ آپ استند استوانه ای درجه یک سوئیسی موجود شد
اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ
اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ
داشتن علم طراحی گرافیک برای یک مجموعه تبلیغاتی معتبر، لازم و ضروری است. علم شناخت رنگ، روانشناسی و کاربرد رنگ، اندازه فونت و نوع تصاویر و غیره از جمله مواردی است که استانداردهای خاص خود را دارند و باید اندازه و نوع آن در هر یک از ابزارهای تبلیغاتی مانند تراکت، بروشور، بنر و غیره رعایت شود. اندازه فونت جزء مهم تر ین بخش های طراحی گر افیک است که مخاطب بعد از تصاویر ببیشترین ارتباط را با آن می گیرد. با استند رسانه در این مقاله همراه باشید تا در مورد اندازه فونت در تبلیغات بیشتر بدانید.
اندازه فونت در طراحی بنر تبلیغاتی
طراحی بنر تبلیغاتی برای مقاصدی همچون تبلیغات محیطی در محل عبور و مرور افراد صورت می گیرد. این بنر می تواند:
 •  تابلو بیلبورد در اتوبان های شلوغ و پر رفت و آمد
 •  تابلوی فروشگاه و سازمانی خاص
 •  استندهای تبلیغاتی
 •  و یا بنرهای آویز در بلوار
باشند که یک طراح حرفه ای تبلیغاتی خوب می داند انتخاب اندازه فونت با توجه به فاصله آن از دیدها تعیین می شود. بهتر است پیام اصلی که مورد نظر برند است بزرگ تر از همه نوشته شود و در قسمت تاپ بنر یا در دل آن گنجانده شود. به گونه ای که به راحتی خوانده شده و هیچ زحمتی در خواندن برای افراد ایجاد نکند. در انتخاب اندازه فونت در بنرهای تبلیغاتی هدف از تبلیغات و جایگاه بنر را، از مشتری جویا شوید.

 • برای اندازه فونت در بنرهای تبلیغاتی دید از دور هر 2.5 سانتی متر طول
 • یک حرف تا فاصله 3 متر خوانایی دارد.
 • در این زمینه اگر بنر در فاصله 12 متری بهترین دید را دارد و حداکثر دید آن باید تا 46 متری باشد، بهتر است ارتفاع فونت تا 10 سانتی متر برسد.
 • اگر بنر در 24 متری بهترین دید را دارد و میخواهید تا فاصله 107 متری دید واضحی را بدهد ارتفاع فونت باید 20 سانتی متر در نظر گرفته شود.
 • برای فواصل بیشتر اگر بنر در 46 متری بهترین دید را دارد و تا فاصله 192 متری دید خوبی ارائه می دهد ارتفاع فونت تا 38 سانتی متر می تواند برسد.
 • بنر تبلیغاتی مانند بلیبورد های بزرگ اتوبانی را می خواهید در ارتفاع183 متری نصب کنید و باید تا 762 متری دید داشته باشد، ارتفاع فونت را تا 152 می توانید افزایش دهید.
موارد فوق استانداردهایی هستند که به شما کمک خواهند کرد برای طراحی بیلبورد و بنرهای تبلیغاتی از فونت ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. ما در استند رسانه سعی می کنیم گزیده ای از بهترین ها را به شما ارائه نماییم.
با توجه به موارد فوق برای انتخاب اندازه فونت باید دقت داشته باشید که قرار است بنر در فاصله دور مشاهده شود یا نزدیک؟ بزرگی فونت در بنرهای تبلیغاتی که دید از نزدیک است باعث ناخوانایی خواهد شد. بهتر است فونت ها را مناسب و ایده آل استفاده کنید. هرگز از فونت های نازک و ضعیف در طراحی بنر استفاده نکنید. فونت های بولد کمک می کند تا نوشته خوانایی خود را حفظ کند و بیشتر به چشم آید. استند رسانه به شما توصیه می کند لغات و کلمات را زیاد شلوغ و در هم قرار ندهید و فضایی را برای تنفس بهتر به کلمات بدهید. بهترین بنر تبلیغاتی آن است که از 40 درصد فضا برای طراحی استفاده کنید و مابقی را آزاد بگذارد.

اندازه فونت در طراحی بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی

در طراحی بروشور و کاتالوگ از تعدد فونت خودداری کنید که این مهم کمک می کند مخاطب با تمرکز بیشتر و نگاهی باز تر به مطالعه و مشاهده بروشور یا کاتالوگ بپردازد. اندازه فونت در طراحی بروشور کمتر از 6 پوینت نشود. و می توان تا فونت 12 نیز ان را افزایش داد. در نظر بگیرید مخاطب بروشور یا کاتالوگ چه افرادی هستند.
 • برخی کاتالوگ ها برای کودکان و نوجوانان طراحی می شود که می توان از فونت های فانتزی و نا منظم استفاده کرد تا کودک را سرگرم کند و دیدن فونت به او حس خوشایند و جذابیت خاصی را القا کند.
 • در صورتی که بروشور برای سالمندان و افراد کهن سال طراحی می شود بهتر است در انتخاب اندازه فونت کمی محتاط تر عمل کنید. مطالب را مختصر، مفید و با خوانایی بالا ارائه نمایید. افراد در این سن با عینک مطالعه می نمایند، در یک نگاه انتظار دارند حداقل از تیتر های بروشور یا کاتالوگ پی به موضوعات مطرح شده ببرند. پس تیتر ها را درشت و خوانا درج کنید.
 • در برخی موارد بروشور یا کاتالوگ برای لوازم آرایشی، بهداشتی، آموزشی، روانشناسی و غیره ارائه می شود که باید استانداردها را بیش از پیش در نظر گرفت.
 • در طراحی بروشور یا کاتالوگ تعدد فونت نداشته باشید.
 • فقط تیتر ها در صورت لزوم از قابلیت بولد استفاده نمایند.
 • استفاده از فونت های نازک زیبایی طرح را بیشتر می کنند.
 • در صورت لزوم از تایپوگرافی برای خاص شدن طراحی و فونت استفاده کنید. تایپوگرافی می تواند برای درج عنوان اصلی، مباحث داخلی و پیام های کوتاه مورد استفاده قرار گیرد. تایپو گرافی ها جذابیتی دو چندان به بروشور خواهند بخشید که طراحی را از یکنواختی و نوشتار مطلق خارج می کند.

اندازه فونت در طراحی تراکت تبلیغاتی

اندازه فونت در طراحی تراکت مشابهتی نزدیک با فونت کاتالوگ یا بروشور دارد. اما تراکت از نوع تبلیغات محیطی است و باید به نوعی از فونت ها استفاده شود که در کنار تصاویر چشمگیری مورد نظر را در دید داشته باشد تا به مطالعه و جذب افراد منجر شود. استفاده از اطلاعات زیاد در تراکت توصیه نمی شود. شرکت های تبلیغاتی حرفه ای به خوبی می دانند از اطلاعاتی که دریافت می کنند باید به طور کوتاه شده و مفید استفاده کنند. موارد را به صورت گزینه ای مطرح کنید و کششی در مخاطب برای پیگیری و مراجعه ایجاد نماید. تصاویر زیبا و با کیفیت در کنار فونت های تراکت به آن جلوه های بصری خاصی می دهد تا زیبایی طرح را بیشتر کند. استفاده از استروک، سایه، برجسته سازی و افکت های مختلف در فونت از سال 2018 تقریبا منسوخ شده است، بهتر است فونت ها را به سادگی بر روی زمینه های تک رنگ قرار دهید تا خوانا باشند.

در چاپ افست از رنگ های استاندارد مانند موارد زیر الزامی است:
رنگ مشکی C=0  M=0  Y=0  K=100، رنگ آبی C=100 M=0 Y=0 K=0، رنگ سبز C=100 M=0 Y=100 K=0، رنگ زرد C=0 M=0 Y=100 K=0T و رنگ قرمز C=0 M=100 Y=100 K=0


نکات مهم برای استفاده از  فونت در طراحی های تبلیغاتی

 • برای فونت در طراحی تبلیغاتی بنر بهتر است از فونت های Serif استفاده شود. این فونت ها بدون لبه و به گونه ای مینیمال هستند. توجه مخاطب را به خود جلب می کند و به دور از هر نوع پیچیدگی هستند.
 • رنگ فونت را با توجه به زمینه، متضاد انتخاب کنید تا بهترین دید را داشته باشد.
 • بهتر است فونت ها را بدون افکت استفاده کنید تا سادگی و پیام شما در تبلیغات را بخونی نمایش دهد.
 • متن را از لبه های برش و خط تا ها دور نگهدارید. فاصله از اطراف را در طراحی در نظر بگیرید تا در برش و تا خوردگی ها در طرح اصلی خللی ایجاد نشود.
امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفید و کاربردی را از اندازه فونت در طراحی تبلیغاتی ارائه نموده باشیم. تیم طراحی حرفه ای استند رسانه در زمینه تبلیغات محیطی، تبلیغات سازمانی، تبلیغات نمایشگاهی، طراحی بروشور و کاتالوگ و سایر موارد بهترین ها را به شما ارائه می نماید تا تبلیغاتی مؤثر و کارامد در کسب و کار خود داشته باشید.

برچسب :
آموزش فتوشاپ طراحی پاپ آپ اسند چاپ پلات و لمینت چاپ کوتد لمینت فروش میز کانتر نمایشگاهی


» چاپ و تبلیغات
طراحی و چاپ انواع استند نمایشگاهی در استند رسانه چاپ استند پرچمی ساحلی استند رسانه تنوع پاپ آپ استند نمایشگاهی نقش انواع سازه های نمایشگاهی در تبلیغات استند میز کانتر چه کاربردهایی دارد؟ انواع رول آپ استند نمايشگاهی طراحی و چاپ لایت باکس، جذاب ترین تابلو تبلیغاتی انواع کاتالوگ و بروشور استند انواع فوم برد انواع تخته شاسی و کاربردهای آن چاپ پلات و لمینت در استند رسانه آموزش طراحی بنر در فتوشاپ با استند رسانه انواع فولدر و کاربردهای آن در استند رسانه هر آنچه درباره واقعیت مجازی باید بدانیم چاپ افست و نکات کاربردی رنگ در چاپ افست چرا هر مجموعه نیاز به ست اداری دارد؟ چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟ آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ با استند رسانه فواید تبلیغاتی با تیزر و رپورتاژ کار با تصاویر در فوتوشاپ با استند رسانه کار با افکت لایه ها در فتوشاپ خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ اهمیت رنگ در چاپ با استند رسانه پرچم ساحلی چیست و چه کاربردی دارد؟
سوالی دارید ؟ ۰۲۱ ۶۶۵ ۶۶۵ ۶۷ ico
تمام حقوق این وبسایت متعلق به استند رسانه میباشد. © 2022 StandRasaneh.com ( Stand Rasaneh )
social social social social social