پاپ آپ استند استوانه ای درجه یک سوئیسی موجود شد
چاپ افست و نکات کاربردی رنگ در چاپ افست
چاپ افست و نکات کاربردی رنگ در چاپ افست
بسیاری از مشاغل برای تبلیغ کار خود از کارت های ویزیت تجاری، پوستر و غیره استفاده می کنند که توجه به رنگ، کیفیت چاپ و طراحی در هریک حائز اهمیت است. با رعایت مجموعه نکات این مقاله و انتخاب درست بهترین روش چاپ می توانید تبلیغات باکیفیتی را در بازار داشته باشید. این روش ها شامل روش چاپ دیجیتالی و چاپ افست می شود. در این مقاله استند رسانه روش چاپ افست را به شما معرفی می کند سپس به مزایا، معایب و کاربرد چاپ افست خواهد پرداخت. با استند رسانهبمانید.

چاپ افست چیست؟

چاپ افست بهترین روش چاپی که در تیراژ های بالا کاربرد دارد. چاپ روزنامه را بر روی رول های بزرگ کاغذ نمونه به این روش تهیه می کنند. چاپ افست به این صورت عمل می کند که در قسمت لیتوگرافی طرح اولیه روی صفحات آلومینیومی توسط قلب پلیت تولید می شود. در این روش از سیستم رنگی سی ام وای کی استفاده شده که برای هر طرح چهار پلیت مختلف برای هر رنگ را می سازند. در بعضی موارد برای راحتی یک پلیت را برای ترکیب رنگ به صورت دستی مهیا می کنند. هنگامی که این پلیت های آماده شد باید پلیت ها را به صورت مجزا در بخش های برج های رنگی دستگاه قرار داده شود به این ترتیب در هر پلیت رنگی که از سی ام وای کی بر روی آن ریخته می شود که با گذر کاغذ از هر بخش رنگ متناسب با آن چه که در نظر گرفته شده بر روی کاغذ چاپ می شود تا پس از عبور از آخرین بخش دستگاه تصویر نهایی به دست آید.

مزایا و معایب استفاده از چاپ افست

هر روش چاپ دارای مزایا و معایبی است که باعث می شود برای چاپ از آن ها استفاده کنید یا نکنید. اما مزایا و معایب روش چاپ افست چیست؟ چرا چاپ افست کاربردی ترین نوع چاپ هستند؟ از جمله مزایای چاپ افستمی توان به موارد زیر اشاره کرد :

1.     در این نوع چاپ محدودیتی بر روی کاغذ وجود نداشته و می توان بر روی انواع کاغذ چاپ را انجام داد.

2.     با این روش می توان هزینه ها را کاهش داد و تعداد بسیاری از تیراژ را چاپ کرد.

3.     مهمترین مزیت چاپ افست کیفیت بالای آن است.

4.     علاوه بر سیستم CMYK از رنگ ساخته شده مختلف دیگر هم استفاده می شود.

معایب چاپ افست

1.     نمی توان در تیراژ پایین از این روش چاپی استفاده کنیم زیرا هزینه بالایی را به همراه دارد.

2.     در این روش نیاز به آماده سازی مراحلی قبل از چاپ است که زمان چاپ بسیار طولانی خواهد بود.

3.     بعد از آن که اطلاعات به دستگاه چاپ داده شود امکان تغییر در اطلاعات ورودی وجود ندارد و تمام تیراژها با همان اطلاعات ورودی چاپ می شوند.

کاربرد های چاپ افست چیست ؟

چاپ افست کاربرد های متنوعی در صنعت چاپ دارد به طوری که بدون این روش چرخه تولید بسیاری از محصولات مختل می شود. از مهمترین کاربردهای این چاپ می توان به انواع کتاب ها، روزنامه ها، تبلیغات و غیره اشاره کرد. که برای تولید این محصولات در تیراژ بالا، صرفه اقتصادی خوبی دارد. برای چاپ هر بروشور، کتاب و روزنامه افراد بسیار وقت و هزینه خود را می گذارند تا محصول چاپی به دست مشتری برسد زیرا هر یک از مواری که گفته شد قشر خاصی از جامعه را شامل می شود.

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال با چاپ افست تفاوت های بسیاری را دارد که در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با این تفاوت ها اشنا کنیم.

·         همان طور که گفتیم در افست مراحلی قبل از چاپ باید طی شود تا دستگاه آماده چاپ شود ولی در چاپ دیجیتال این مراحل به طور کامل حذف شده و چاپ به سرعت بالایی انجام می گیرد.

·         در چاپ دیجتال برخلاف افست شما می توانید در بین چاپ اطلاعات را تغییر بدهید این تغییرات می تواند در متن یا تصویر باشد که این تفاوت باعث شده چاپ دیجیتال بیشتر مورد استفاده واقع شود.

·         قبلا اشاره شد که چاپ افست برای تیراژهای محدود هزینه بر بوده و فقط برای تیراژ بالا مناسب است ولی در چاپ دیجیتالی شما می توانید به راحتی تیراژهای پایین را چاپ کنید که این روش چاپ بیشتر برای چاپ محدود کاربرد دارد.

·         هنگامی که چاپ باکیفیت را مشتریان می خواهند چاپ دیجیتالی بهترین گزینه برای چاپ محسوب می شود اما چون نمی توان با آن تیراژ بالا را انجام داد به همین دلیل افست را برای چاپ تیراژ بالا انتخاب می کنند.

·         در چاپ افست شما می توانید بر روی هر جنسی چاپ را انجام دهید در صورتی که در چاپ دیجیتال می توانید فقط بر روی کاغذ خاص چاپ را انجام دهید.

·         در چاپ هایی که رنگ های متعدد نیاز است چاپ دیجیتال مناسب نبوده و فقط برای محصولاتی که چاپ های تکی هستند مورد استفاده است.

·         توجه داشته باشید در هر دو روش دقت چاپ به اپراتور و تنظیمات دستگاه بستگی دارد.

نکات کاربردی در چاپ افست

برای آنکه چاپ شما از کیفیتی خوبی برخوردار باشد باید نکات کلیدی را در رنگ بندی چاپ در نظر داشته بشید.

·         از مهمترین و اساسی ترین نکات می توان از ترکیب رنگ در چاپ افست نام برد. در ترکیب رنگ از درصد رنگ استفاده می کنند یعنی برای به دست آمدن رنگ مورد نظر از ترکیب دو یا سه رنگ از رنگ های اصلی (آبی، قرمز، زرد و سیاه) با درصدی مشخص رنگ دلخواه را به دست می آورند.

·         در ترکیب رنگ شما مجاز به استفاده از درصد های سه رنگ هستید و نمی توانید درصد های چهار رنگ را به کار ببرید. این کار باعث می شود در طراحی رنگ عدم هماهنگی اتفاق بیافتد و رنگ مورد نظر به دست نیاید زیرا در تمامی نمایشگر ها از سیستم RGB استفاده می کنند و آن رنگی که در نمایشگر موجود است از ترکیب چهار رنگ حاصل نشده ولی می توان گفت با درصد های این چهار رنگ ایجاد شده است.

·         با پیشرفت فناوری در زمینه چاپ می توان با استفاده از نرم افرارهایی چون فتوشاپ، کورل، ایندیزاین و ایلستریتور طراحی های با رنگ های مناسب را داشته باشید و چاپی دقیق از طرح دلخواه را فراهم می کنند.

·         قبل از شروع به کار با این نرم افزار ها توجه داشته باشید که حالت رنگ (color mode) را بر روی CMYK تنظیم کرده سپس طراحی را انجام دهید زیرا خروجی با این فرمت از رنگ برای لیتوگرافی، چاپ افست و چاپ دیجیتال مناسب بوده است.

·         در هنگام انتخاب رنگ‌ها باید دقت داشته باشید که رنگ ها را به طور صحیح انتخاب شود. لازم است که بدانید دانستن نکات مهم ترکیب رنگ در چاپ افست جهت برطرف کردن تفاوت رنگ‌های که در صفحه نمایشگر ها دیده می شود بسیار ضروری و مهم است.

چاپ افست یکی از روش های رایج و محبوب برای چاپ محسوب می شد که کیفیت بسیار خوبی در تراژهای بالا دارد. استند رسانه معتقد است با این که خرید و نصب تجهیزات بالا بوده ولی هزینه چاپ در این روش بسیار مقرون به صرفه است. این نشان دهنده تولید باکیفیت و سریع در حجم بالا است. شما همراهان گرامی استند ر سانه می توانید برای طراحی بروشور، پوستر، تراکت، انواع استند های نمایشگاهی، کاتالوگ و غیره بهترین طراحی ها را از استند رسانه بخواهید و با کیفیت ترین خدمات چاپ را از  ما بخواهید.

برچسب :
چاپ افست چاپ چهاررنگ چاپخانه رسانه نقره ای سیلور رسانه استند رسانه


» چاپ و تبلیغات
طراحی و چاپ انواع استند نمایشگاهی در استند رسانه چاپ استند پرچمی ساحلی استند رسانه تنوع پاپ آپ استند نمایشگاهی نقش انواع سازه های نمایشگاهی در تبلیغات استند میز کانتر چه کاربردهایی دارد؟ انواع رول آپ استند نمايشگاهی طراحی و چاپ لایت باکس، جذاب ترین تابلو تبلیغاتی انواع کاتالوگ و بروشور استند انواع فوم برد انواع تخته شاسی و کاربردهای آن چاپ پلات و لمینت در استند رسانه آموزش طراحی بنر در فتوشاپ با استند رسانه انواع فولدر و کاربردهای آن در استند رسانه هر آنچه درباره واقعیت مجازی باید بدانیم چاپ افست و نکات کاربردی رنگ در چاپ افست چرا هر مجموعه نیاز به ست اداری دارد؟ چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟ آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ با استند رسانه فواید تبلیغاتی با تیزر و رپورتاژ کار با تصاویر در فوتوشاپ با استند رسانه کار با افکت لایه ها در فتوشاپ خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ اهمیت رنگ در چاپ با استند رسانه پرچم ساحلی چیست و چه کاربردی دارد؟
سوالی دارید ؟ ۰۲۱ ۶۶۵ ۶۶۵ ۶۷ ico
تمام حقوق این وبسایت متعلق به استند رسانه میباشد. © 2022 StandRasaneh.com ( Stand Rasaneh )
social social social social social