خانه گالری تصاویر قوانین سوالات متداول درباره استند رسانه تماس با استند رسانه مقالات
ورود عضویت سبد خرید 0
خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه
خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه
در این مقاله از استند رسانه تصمیم داریم در رابطه با خروجی های مختلف در طراحی و انواع فرمت های خروجی گرافیکی صحبت کنیم. وقتی از یک منظره یا یک شخص عکسی می گیرید، دوربین درحال ضبط و ثبت اطلاعات آن قسمت است و نهایتا خروجی این کار یک تصویر دیجیتال خواهد بود. خروجی های مختلف فایل های گرافیکی را در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد. با استند رسانه تا پایان بمانید.

اگر کار طراحی گرافیک انجام می دهید و تمایل دارید در این زمینه حرفه ای عمل کنید، باید قبل از استفاده از تصاویر مختلف، عکس ها، نقاشی ها و غیره برای طراحی بنر و پوستر، برنامه و یا وب سایت ها در مورد تفاوت فرمت های گرافیکی فایل های خروجی اطلاعات لازم را داشته باشید تا بهتر و سریع تر به هدف خود برسید.

شناخت خروجی های مختلف گرافیکی

نتایج یک طرح زمانی مثمر ثمر خواهد بود که با توجه به شناخت خروجی های گرافیکی انجام شود. عدم آشنایی شما با خروجی های مختلف فایل های گرافیکی می تواند طراح را به بیراهه ببرد و تصاویر کیفیت ایده آل خود را از دست بدهند.

انتخاب خروجی های مختلف فایل های گرافیکی با توجه به اهداف مشخص می شوند. سطح کیفیت و پردازش طرح گرافیکی تعیین کننده ی نوع فرمت خواهد بود. 

هنگامی که پا در عرصه ی طراحی گرافیک می گذاریدبا فرمت های مختلف خروجی تصاویر بیشتر آشنا خواهید شد که هر فرمت گرافیکی چه کاربرد هایی دارد. فرمت های مختلف برای تصاویر در زمینه های مختلف تعریف شده است اما معمولا در این بین بعضی از آن ها رایج تر هستند. 

 

خروجی فایل JPEG

فرمت JPEG یکی از رایج ترین فرمت های گرافیکی برای تصاویر است و احتمالا بارها نام آن به گوشتان خورده است و حتما بسیاری از تصاویر را با پسوند jpg یا jpeg دیده باشید. بیشتر تصاویری که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند با همین فرمت هستند و تصاویری که با دوربین عکاسی و موبایل خود ثبت می کنید اغلب با این فرمت هستند.

JPEG مخفف عبارت انگلیسی Joint Photographic Experts Group ( فایل تصویری فشرده ) می باشد. وقتی تصویر را با این فرمت ذخیره می کنید، در واقع بعضی از ویژگی های آن را حذف کرده اید تا حجم آن کاهش پیدا کنید، اما لطمه ای به کلیت تصویر وارد نشود.

کاربرد خروجی jpeg

از مهم ترین کاربردهای فایل های JPEG می توان به استفاده در شبکه های اجتماعی، آلبوم ها و چاپ در سایز کوچک اشاره کرد. همچنین از این فرمت می توانید برای ویرایش بعد از تولید تصاویر استفاده کنید. خروجی فرمت jpeg را می توانید در محیط فتوشاپ انجام دهید. اگر قصد اشتراک تصاویر از طریق ایمیل را داشته باشید می توانید از این فرمت کمک بگیرید.

کوچک بودن اندازه فایل در این فرمت جزو مزیت های آن محسوب می شود و به علت حجم کم به راحتی می توانید تعداد فایل های بیشتری را در کارت های حافظه ذخیره داشته باشید.

اما از معایب این فرمت ها هم می توان به از بین رفتن کیفیت بعد از فشرده شدن تصویر اشاره کرد و این موضوع باعث محدود شدن امکان ویرایش توسط نرم افزارهای ویرایشی می شود.

 

معرفی خروجی TIFF

آن دسته از افرادی که آشنایی بیشتری با دنیای تصاویر دارند یا حداقل ترجیح می دهند تصاویر در فرمت اصلی خود بدون کاهش کیفیت باقی بماند، معمولا از فرمت TIFF که مخفف کلمه Tagged Image File Format است استفاده می کنند.

با اینکه این فرمت بسیار شناخته شده و محبوب است اما وب سایت های زیادی این فرمت را پشتیبانی نمی کنند. فرمت هایی برای خروجی گرافیکی TIFF وجود دارد که ممکن است برخی از دستگاه ها توان خواندنش را نداشته باشند. باز هم در صنعت چاپ فرمت TIFF دارای بهترین و با کیفیت ترین نتیجه خواهد بود. یکی از مزایای این فرمت امکان ویرایش گسترده عکس ها در نرم افزارهای ویرایش عکس می باشد. می توانید عکس ها را در بالاترین کیفیت و بزرگ ترین اندازه ممکن چاپ کنید.

معرفی خروجی RAW یا خام

اگر عکاسی را با استفاده از دوربین های دیجیتال انجام دهید، خروجی آن ها تصاویر خام یا فایل RAW می باشند که حجم نسبتا کمی دارند. بسیاری از دستگاه ها قادر به تشخیص و خواندن این فایل نمی باشند. یکی از معروف ترین انواع فایل خام DNG ها هستند که در برندهای مختلف دوربین عکاسی مثلSony ،Canon  ، Nikon و Olympus معروف است و خروجی تصاویر آن ها قابل تبدیل است.

 

معرفی خروجی GIF

یکی از معروفترین فرمت هایی که برای تصاویر استفاده می شود فرمت GIF است که مخفف Graphics Interchange Format می باشد و در صفحات وب نیز بسیار کاربرد دارد. بیشتر این فایل ها را بعنوان فایل های متحرک می شناسید که از ترکیب چند عکس مختلف بدست می آیند. این فرمت حتی بعد از فشرده سازی جزئیات خودش را حفظ می کند. GIF رنگ های محدودی دارد و انیمشین را ساپورت می کند.

معرفی خروجی BMP

یکی دیگر از فرمت های خروجی برای تصاویر Bitmap یا BMP است که فقط در ویندوز OS از آن استفاده می شود. معمولا برای خروجی این فایل ها فشرده سازی انجام نمی شود. حجم این فایل ها بالاست و همین جریان موجب ویرایش راحت تر آن ها می شود.

معرفی خروجی PNG

برای پشتیبانی از رنگ های لایه لایه معمولا از تصاویر گرافیکی با فرمت Portable Network Graphics یا PNG استفاده می شود. استفاده از این فرمت ها، ویرایش بر روی تصاویر را راحت تر می کند. در زمینه طراحی سایت می توان از این فرمت به جای فرمت GIF استفاده کرد. این فرمت ها حجم پایینی دارند و در محیط گرافیکی یک زمینه شفاف و نامرئی ایجاد می کنند.

 

معرفی خروجی EPS

تمام فایل هایی که تاکنون از آن ها نام برده شد پیکسلی بودند. اما در این قسمت با یک فایل وکتوری با نام EPS آشنا خواهید شد. وکتورها این اجازه را به طراح می دهند که تصاویر را به میزان دلخواه، بدون افت کیفیت بزرگ  یا کوچک کنند. فایل های EPS از فرمت های محبوب برای عکاسان و هنرمندان محسوب می شود که با صنعت چاپ در ارتباط مستقیم است.

 

معرفی خروجی PDF

یکی از معروف ترین و رایج ترین فرمت خروجی تصاویر و متون PDF می باشد که وقتی با آن کار می کنید اجازه ی چاپ و ویرایش فایل ها را دارید و می توانید آن ها را به راحتی به اشتراک بگذارید. یک فایل PDF این قابلیت را دارد که همه ی اطلاعات تصاویر، طرح و همچنین متن را در خود نگه دارد. کار با این فرمت ها بسیار ساده است. همه می توانند یک فایل PDF را چاپ کنند و با برنامه های رایج و رایگان در فضاهای مختلف آن ها را بخوانند.

برای آنکه تصویری را با کیفیت ایده آل در فضاهای مختلف بکار گیرید بدون اینکه افت کیفیت داشته باشد شناختخروجی های مختلف فایل های گرافیکی اهمیت زیادی پیدا می کند. اکنون با مطالعه این مقاله از استند رسانه با تفاوت خروجی های مختلف فایل های گرافیکی آشنا شده اید و می توانید به راحتی با توجه به نوع هدف، فایل و فرمت خروجی گرافیکی را تعیین کنید. 


بهترین روش برای راه اندازی مشاغل اینترنتی بدون سرمایه بهترین روش برای راه اندازی مشاغل اینترنتی بدون سرمایه
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
اهمیت رنگ در چاپ با استند رسانه اهمیت رنگ در چاپ با استند رسانه
۲۷ بهمن ۱۳۹۸
اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ
۲۰ بهمن ۱۳۹۸
کار با افکت لایه ها در فتوشاپ کار با افکت لایه ها در فتوشاپ
۰۶ بهمن ۱۳۹۸
چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟ چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟
۲۹ آذر ۱۳۹۸
پیوند ها
اخبار سایت
دانلودها
مقالات
تماس با ما
آدرس :
تهران، میدان توحید، خیابان نصرت غربی، کوچه کاظم بیگی، بن بست دوم، پلاک 4، طبقه 4 ، واحد 4


به علت جابجایی هنوز خطوط  تلفن شرکت به مکان جدید منتقل نشده است لطفا با شماره همراه تماس بگیرید

تلفن : 68-67 665 665

همراه : 24 29 415 0939social social social social
خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه