پاپ آپ استند استوانه ای درجه یک سوئیسی موجود شد
آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ با استند رسانه
آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ با استند رسانه
در صورتی  که از فتوشاپ ‌برای پروژه های خود استفاده می کنید و با آن پوستر، لوگو، اینفوگرافیک و یا هر طرح دیگری خلق می کنید حتما باید در بخشی با تایپوگرافی آشنایی داشته باشید تا بتوانید فونت ها را در فتوشاپ انتخاب و ویرایش نمایید. به این منظور استند رسانه تصمیم دارد با آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ شما را در این مسیر یاری کند تا بتوانید طراحی بنر، لوگو و کارهای گرافیکی را بهتر انجام دهید.

با استفاده از ابزارهای مختلفی که در فتوشاپ وجود دارد می توانید تصاویر خود را ویرایش کنید و علاوه بر آن گزینه های جذاب تری برای فونت ها به وجود آورید که اعمال آن ها می‌تواند تغییرات اساسی در ظاهر بنر و فایل های گرافیکی ایجاد کند. اگر از فونت های پیش فرض در فوتوشاپ راضی نبودید می توانید حتی فونت های جدید به آن اضافه کنید.

در این بخش از آموزش فتوشاپ استند رسانه با انتخاب و ویرایش فونت در دنیای فتوشاپ شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد. بعد از مطالعه و به کارگیری آموزش های این بخش، با استفاده از روش های آموزش فتوشاپ در استند رسانه، می توانید کارهای حرفه ای و جذابی در زمینه های مختلف انجام دهید.

در بخش دوم از آموزش فوتوشاپ استند رسانه قصد داریم شما را با نحوه ی تغییر فونت با فتوشاپ آشنا کنیم تا با استفاده از این آموزش ها بتوانید کارهای گرافیکی خلاقانه ای انجام دهید.

همانطور که گفته شد فتوشاپ ابزارهای بسیار زیادی برای وارد کردن متن در صفحه دارد و با استفاده از آن‌ها می‌توان ظاهری جذاب برای متون ایجاد کرد. اما باید این کار را از کجا شروع کرد؟

 

در ابتدا لازم است بدانید که با استفاده از ابزارهای TYPE در فتوشاپ می‌توانید یک نوشته‌ در صفحه ایجاد کنید. به این منظور باید از نوار ابزار در سمت چپ صفحه بر روی ابزار TYPE کلیک کنید و یا با زدن دکمه T روی کیبورد این ابزار را فعال کنید. با انتخاب این ابزار، گزینه ‌های Type در نوار ابزار بالای صفحه نمایان می شود که شامل موارد زیر می باشد:

1)    Font Family: با انتخاب این گزینه می ‌توانید یکی از فونت ‌های نصب‌ شده و پیش فرض روی سیستم را برای متن خود انتخاب کنید.

2)    Font Style: با انتخاب این گزینه می‌توانید برای فونت انتخاب شده از متن یک سبک مانند ریز یا مات شدن را انتخاب کنید.

3)    Size  با استفاده از این قسمت می توانید اندازه فونت را مشخص کنید و به میزان دلخواه آن را تعیین ‌کنید.

4)    Align Text: متن را به صورت چپ ‌چین، راست‌ چین یا وسط ‌چین تنظیم خواهید کرد.

5)    Color:  با ابزار رنگ می توانید برای متن خود یک رنگ مشخص انتخاب کنید.

6)    Cancel or Commit: هنگامی که در صفحه ی فتوشاپ یک متن ایجاد کردید، می ‌توانید با این گزینه آن را تأیید کنید تا روی صفحه ثابت شود، یا لغو کنید تا متن شما حذف شود.

ایجاد متن برای تیترها و عناوین

یکی از رایج ترین روش ها برای ایجاد متن در فتوشاپ کلیک بر روی ابزار تایپ افقی یا عمودی می باشد و بعد از آن روی صفحه ی کار کلیک می کنید و می توانید نوشتن را آغاز کنید. برای نوشتن تیتر یا عنوان ها و متن های کوتاه می توانید از این ابزار استفاده کنید.

 

کار با متن های پاراگرافی در فتوشاپ

برای متن های طولانی ‌تری مثل یک پاراگراف بهتر است یک کادر متنی ایجاد کنید. به این منظور از ابزار Horizontal Type استفاده کرده و گزینه ‌های فرمت ساده را انتخاب کنید. سپس به صورت قطری روی صفحه ی کار بکشید تا یک کادر متنی مربع یا مستطیل برایتان ایجاد شود. حال به راحتی می ‌توانید متن مورد نظر خودتان را داخل کادری که ایجاد کرده اید بنویسید و با استفاده از ابزارهایی که گفته شد اندازه، رنگ و مدل آن را انتخاب کنید.

چنانچه متن مورد نظر شما خیلی طولانی باشد بهتر است سایز کادر را عوض کنید تا تمام متن قابل رویت باشد. دکمه‌های Ctrl + T ( برای سیستم عامل ویندوز) و یا Cmd + T (برای سیستم عامل مک) این کار را برای شما انجام می دهند و می توانید گوشه‌ های کادر را روی صفحه تا جاییکه می خواهید و فضا اجازه می دهد بکشید.

 

ایجاد اشکال خاص برای کادر نوشتار

ممکن است در طراحی بنر های مختلف تبلیغاتی یا آموزشی با نمونه هایی آشنا شده باشید که کادر نوشتار از حالت مستطیلی یا مربع خارج باشند و در اشکال مختلفی مثل دایره و غیره نوشته شده باشند. برای این منظور ابزارهای مختلفی برای ترسیم شکل ها وجود دارد و با ابزار Pen می توانید به طور دستی هر شکلی که می خواهید را برای کادر متن خود ترسیم کنید و متن خود را داخل همان پر کنید.

پس برای این منظور می توانید یکی از ابزارهای Shape یا ابزار Pen را انتخاب کنید و در گوشه بالا در سمت چپ Tool Mode را به صورت Path تعیین کنید و بعد شکل خود را بر روی صفحه ی کارتان بکشید.

 

حالا از ابزار Horizontal Type استفاده کنید و داخل مسیری که انتخاب کردید کلیک کنید. با این کار شکل به یک کادر متنی تبدیل خواهد شد. سپس تراز متن را به صورت Center (وسط ‌چین) قرار دهید و متن مورد نظر خود را داخل آن تایپ کنید و یا از برنامه های دیگر کپی و پیست نمایید.

سبک بندی متن در فتوشاپ

تا اینجا با نحوه ی وارد کردن متون به اشکال مختلف و تغییرات و ویرایش آن ها آشنا شدید. در این مرحله بهتر است با نحوه ی سبک بندی متن نیز آشنا شوید. گزینه های دیگری که روی نوار ابزار برنامه مشاهده می کنید شامل موارد زیر است:

Text Direction

با استفاده از این گزینه، جهت متن بین حالت افقی و عمودی تغییر می‌کند.

Anti-aliasing

این گزینه وظیفه ی رفع حالت دندانه ‌ای متون را بر عهده دارد، در واقع با تنظیم این گزینه می‌توانید روش نمایش متن ها را به صورت نرم یا دندانه‌ ای تغییر دهید و این سبک با توجه به هدف نوشتار شما تنظیم می شود.

Warp text

با انتخاب این گزینه نیز پوشش متن در صفحه ی شما طبق سبک های مختلفی که در پیش فرض قرار دارد تنظیم می شود.

Open Character/Paragraph Panel

این گزینه نیز پنل کاراکتر یا پاراگراف پنلی را باز می ‌کند که داخل آن تنظیمات مربوط به حروف متن و همچنین پاراگراف ‌ها را می‌توانید مشخص کنید.

3D

با استفاده از گزینه ی سه ‌بعدی که علامت آن را مشاهده می کنید می توانید از حالت نمایش سه ‌بعدی فتوشاپ برای متون خود استفاده کنید.

 

امیدواریم در این بخش از آموزش فتوشاپ ، استند رسانه مطالب کاربردی و مهم در رابطه با فونت ها را آموخته باشید. البته مفاهیم در این زمینه بسیار متنوع و گسترده است، اما برای شروع کار بهتر است این مطالب را بصوت آموز ش ها مقدماتی مطالعه کرده و روی برنامه ی مورد نظر  امتحان و تکرار کنید و سپس به دنبال آموزش مفاهیم کاربردی تر باشید.

برچسب :
آموزش فتوشاپ آموزش طراحی گرافیک طراحی کامپیوتری گرافیک کامپیوتری چیست؟


» چاپ و تبلیغات
طراحی و چاپ انواع استند نمایشگاهی در استند رسانه چاپ استند پرچمی ساحلی استند رسانه تنوع پاپ آپ استند نمایشگاهی نقش انواع سازه های نمایشگاهی در تبلیغات استند میز کانتر چه کاربردهایی دارد؟ انواع رول آپ استند نمايشگاهی طراحی و چاپ لایت باکس، جذاب ترین تابلو تبلیغاتی انواع کاتالوگ و بروشور استند انواع فوم برد انواع تخته شاسی و کاربردهای آن چاپ پلات و لمینت در استند رسانه آموزش طراحی بنر در فتوشاپ با استند رسانه انواع فولدر و کاربردهای آن در استند رسانه هر آنچه درباره واقعیت مجازی باید بدانیم چاپ افست و نکات کاربردی رنگ در چاپ افست چرا هر مجموعه نیاز به ست اداری دارد؟ چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟ آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ با استند رسانه فواید تبلیغاتی با تیزر و رپورتاژ کار با تصاویر در فوتوشاپ با استند رسانه کار با افکت لایه ها در فتوشاپ خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ اهمیت رنگ در چاپ با استند رسانه پرچم ساحلی چیست و چه کاربردی دارد؟
سوالی دارید ؟ ۰۲۱ ۶۶۵ ۶۶۵ ۶۷ ico
تمام حقوق این وبسایت متعلق به استند رسانه میباشد. © 2022 StandRasaneh.com ( Stand Rasaneh )
social social social social social