پاپ آپ استند استوانه ای درجه یک سوئیسی موجود شد
چاپ پلات و لمینت در استند رسانه
چاپ پلات و لمینت در استند رسانه

تاکنون محو سازه های نمایشگاهی شده اید، تصاویری جذاب و با کیفیت از پوسترهایی تبلیغاتی که نمی توان براحتی از آنها گذشت. در بسیاری از سازه ها، طرح ها و پوسترهای چاپ شده بقدری خوش رنگ و لعاب می باشند که مخاطب را وادار می کنند هر آنچه به تصویر کشیده شده را تماشا و با دقت بررسی کنند. کیفیت چاپ پلات و لمینت زبانزد است و با توجه به هزینه ای که دارد برای چاپ طرح های مختلف تبلیغاتی در تیراژ پایین مناسب است. با توجه به اهمیت سازه های تبلیغاتی در نمایشگاه ها بهتر است از چاپ پلات و لمینت برای معرفی محصول و خدمات ارائه شده استفاده کنیم. در این مقاله ابتدا با معرفی انواع روش های چاپ در استند رسانه، شما را با چاپ پلات و لمینت آشنا می کنیم.

انوع روش های چاپ در استند رسانه

چاپ اُفست در استند رسانه

چاپ افست یکی از انواع چاپ می باشد که برای چاپ کاتالوگ ها و بروشورهای تبلیغاتی از آن استفاده می شود. در این روش طرح را روی یک استوانه لاستیکی قرار می دهند و سپس با فشار دادن استوانه روی کاغذ، طرح چاپ می شود. برای چاپ اُفست از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود که در نوع معمولی آن، سه استوانه تعبیه شده است.  بهتر است بدانید که در این نوع چاپ تنها از چهار نوع رنگی اصلی شامل مشکی، زرد، آبی و سرخ آبی استفاده می شود که هر کدام بصورت مجزا و لایه لایه روی کاغذ چاپ می شوند و ترکیبی از درصد رنگهای مختلف آنها ،میلیون ها رنگ را بوجود می آورند.

چاپ دیجیتال در استند رسانه

چاپ دیجیتال یکی از روش های متداول در چاپ طرح های تبلیغاتی است که بصورت حرفه ای و با استفاده از دستگاه های چاپگر لیزری، لارج فرمت و جوهر افشان انجام می شود. با در نظر گرفتن هزینه هایی که صرف تبلیغات نمایشگاهی می شود، بهتر است بدانید که چاپ دیجیتال هزینه ی بیشتری نسبت به چاپ اُفست دارد، بنابراین از این روش چاپ اغلب برای تیراژهای پایین استفاده می شود و برای صفحات با تیراژ بالا بصرفه نیست. جالب است بدانید که چاپگرهای لیزری این قابلیت را دارند که روی انوع مختلفی از کاغذ چاپ شوند. نکته ای که در رابطه با چاپ دیجیتال قابل ذکر است، نحوه ی عملکرد دستگاه چاپ دیجیتال است. در این روش تمام محتوایی را که می خواهید چاپ شود بصورت منبع اطلاعاتی وارد سیستم کامپیوتر می شود و از آنجا به دستگاه چاپ ارسال و مثل یک پرینتر، طرح دریافتی را چاپ می کند و از کیفیت بالایی در خروجی برخوردار هستند.

چاپ پلات چیست؟

چاپ پلات در واقع یکی از روش های چاپ با کیفیت دیجیتالی می باشد که توسط دستگاهی به نام پلاتر میسر می شود. در واقع دستگاه چاپ پلات، یکی از انواع دستگاه های چاپ دیجیتال می باشد که به نام دستگاه چاپ جوهر افشان لارج فرمت هم شناخته می شود. در این دستگاه، حلال جوهر آب می باشد، بنابراین برای چاپ طرح های تبلیغاتی با استفاده از پلات، از کاغذهای مخصوصی به نام کتد استفاده می شود که به دلیل بافت و پوششی که دارد، از پخش رنگ ها جلوگیری می کند تا زمانیکه آب داخل جوهر تبخیر و رنگ ها خشک شوند. در رابطه به چاپ پلات بهتر است بدانید که کیفیت بسیار بالایی دارد و می توان طرح ها را در کاغذهایی به عرض 1.5 متر چاپ کرد به همین منظور از پلات برای چاپ استندهای تبلیغاتی و سازه های نمایشگاهی می توان استفاده کرد.

لمینت چیست؟

گمان نکنید که لمینت یک روش چاپ است بلکه خدماتی است که به چاپ اضافه می شود و این شامل چسباندن یک لایه نازک و شفاف بر روی سطح چاپ شده می باشد که باعث محافظت و دوام بیشتر طرح چاپی می شود. در چاپ پلات و لمینت استند رسانه از دو نوع لمینت استفاده می شود، لمینت گرم و لمینت سرد که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند بنا به درخواست مشتری استفاده می شوند.

1-    لمینت سرد: این نوع لمینیت در واقع یک لایه پلاستیکی شفاف و چسبدار است که براحتی و بدون هیچگونه حرارتی روی سطح چاپی می چسبد، مثل برچسب های استیکر.

2-    لمینت گرم: اغلب در طراحی و چاپ سازه های نمایشگاهی و استندهای تبلیغاتی از لمینت گرم استفاده می شود. لمینت گرم، بر خلاف نوع دیگرش از دو لایه پلاستیکی چسب دار تشکیل شده تا همزمان دو طرف کار را پوشش دهد. در این روش، لمینت گرم را با دستگاه مخصوصی به نام لمینتور روی طرح چاپی می کشند و سپس در حرارت 100 درجه پرس می کنند. لمینت گرم در انواع مات و براق دسته بندی می شود که بنا به سلیقه و تقاضای مشتری انتخاب می شوند.  

مزیت های استفاده از لمینت در چاپ استند رسانه

1.     مقاوم سازی درباره پارگی: یکی از مهمترین مزیت های مورد نظر برای استفاده از چاپ پلات و لمینت مقاوم سازی سطوح چاپ شده نسبت به پارگی است. طبعا می دانیم که چاپ معمولا روی کاغذ های متنوع انجام می شود و یکی از بارزترین ویژگی های کاغذ، بافت نرم و منعطف می باشد که در اثر ضربه و تماس با اجسام تیز به سهولت پاره می شود. چسباندن یک لایه پلاستیکی روی سطح چاپ شده باعث مقاوم سازی بیشتر می شود در نتیجه پاره شدن اینگونه طرح های تبلیغاتی، نیاز به انرژی مضاعفی دارد که تنها در شرایط عمدی رخ می دهد، در غیر اینصورت در نقل و انتقالات طولانی مدت دچار چروکیدگی و پارگی نمی شوند و این در رابطه با طرح هایی که از لمینت گرم استفاده می کنند شدت بیشتری دارد.

2.     مقاوم سازی در برابر آب و رطوبت: سازه های نمایشگاهی در فضایی قرار می گیرند که با عوامل خارجی در ارتباط مستقیم هستند، بنابراین باید بگونه ای چاپ شوند که در عادی ترین شرایط احتمالی مثل پاشیده شدن آب، خراب نشوند. در استند رسانه به منظور مقاوم سازی طرح های چاپی از لمینت استفاده می کنند تا لایه ای محافظ برای جلوگیری از جذب قطرات آب ایجاد نمایند.

3.     جلوگیری از لک و رنگ پریدگی: یکی دیگر از مزیت های این پوشش های پلاستیکی ایجاد یک سد دفاعی در برابر لک و آفتاب زدگی است که در نتیجه باعث می شود طرح چاپی در طول زمان، کیفیت خود را از دست ندهد و دچار رنگ پریدگی نشود.

4.     کیفیت بالاتر طرح چاپی: اگر بخواهیم طرح های تبلیغاتی که از لمینت استفاده کرده اند را در کنار سایر طرح های معمولی بگذاریم قطعا جذب کیفیت و زیبایی چاپ پلات و لمینت می شوید بطوریکه برق تصاویر، شما را مجذوب خود می کند. استفاده از لمینت در استند رسانه باعث می شود که تصاویر شفاف تر و رنگ ها با وضوح بیشتری به چشم بیایند.

5.     مانع أثر انگشت و آسیب های محیطی: از رایج ترین مخرب های سطوح چاپی لکه های به جا مانده نظیر أثر انگشت است. طبعا برای حمل این طرح های تبلیغاتی باید از انگشتان دست کمک بگیریم و گاهی با رعایت احتیاط ممکن است مخاطبان به سطوح چاپی دست بزنند و لک های أثر انگشت را به جا بگذارند. یکی از مزیت های استفاده از چاپ پلات و لمینت اشاره به همین موضوع دارد، روکش پلاستیکی شفافی که روی سطح پلاستیکی کشیده می شود مانع از بجا ماندن أثر انگشت و لک های دیگر می شود که این کیفیت و ماندگاری طرح تبلیغاتی را بسیار افزایش می دهد.

6.     افزایش ضخامت طرح چاپ شده: فرض کنید روی یک تصویر چاپ شده لایه ی شفافی کشیده شود، خب طبعا این باعث ضخیم تر شدن عکس می شود که در نهایت استحکام و سختی کار را افزایش می دهد. ضخیم تر شدن طرح چاپی باعث می شود که سطح براحتی جمع و لوله نشود.

موارد استفاده از چاپ پلات و لمینت در استند رسانه

  1. ·کاتالوگ و بروشور
  2. چاپ و رایت  CD, DVD
  3. چاپ دیجیتال
  4. چاپ پوستر
  5. چاپ ست اداری
  6. چاپ ساک دستی
  7. چاپ بک لایت

چاپ پلات و لمینت با کیفیت در استند رسانه

استند رسانه یکی از معتبرترین آژانس های تبلیغاتی می باشد که بیش از 20 سال سابقه درخشان خود را در عرصه طراحی و چاپ سازه های نمایشگاهی و استندهای تبلیغاتی، گرد آوری و در سایت جامع استند رسانه، در معرض دید عموم گذاشته است. استند رسانه یک بازار مستقیم و بدون واسطه می باشد که با کنترل قیمت ها، با کیفیت ترین سازه های تبلیغاتی را طراحی و چاپ می کند، کافی است با ما در تماس باشید تا ایده هایتان را با توجه سلیقه ایرانی به تصویر بکشیم.

تلفن: 68-67 665 665 ( 5 خط )

همراه: 24 29 415 0939

برچسب :
چاپ پلات و لمینت چاپ کوتد لمینت چاپ دیجیتال فوری ارزان در استند رسانه سیلور رسانه رسانه نقره ای چاپ بنر فوری پاتن و لمینت چیست؟ طراحی حرفه ای کاتالوگ بروشور


» چاپ و تبلیغات
طراحی و چاپ انواع استند نمایشگاهی در استند رسانه چاپ استند پرچمی ساحلی استند رسانه تنوع پاپ آپ استند نمایشگاهی نقش انواع سازه های نمایشگاهی در تبلیغات استند میز کانتر چه کاربردهایی دارد؟ انواع رول آپ استند نمايشگاهی طراحی و چاپ لایت باکس، جذاب ترین تابلو تبلیغاتی انواع کاتالوگ و بروشور استند انواع فوم برد انواع تخته شاسی و کاربردهای آن چاپ پلات و لمینت در استند رسانه آموزش طراحی بنر در فتوشاپ با استند رسانه انواع فولدر و کاربردهای آن در استند رسانه هر آنچه درباره واقعیت مجازی باید بدانیم چاپ افست و نکات کاربردی رنگ در چاپ افست چرا هر مجموعه نیاز به ست اداری دارد؟ چگونه یک پوستر با کیفیت طراحی کنیم؟ آموزش انتخاب فونت در فتوشاپ با استند رسانه فواید تبلیغاتی با تیزر و رپورتاژ کار با تصاویر در فوتوشاپ با استند رسانه کار با افکت لایه ها در فتوشاپ خروجی های مختلف فایل های گرافیکی در استند رسانه اندازه فونت در طراحی بنر، تراکت، بروشور و کاتالوگ اهمیت رنگ در چاپ با استند رسانه پرچم ساحلی چیست و چه کاربردی دارد؟
سوالی دارید ؟ ۰۲۱ ۶۶۵ ۶۶۵ ۶۷ ico
تمام حقوق این وبسایت متعلق به استند رسانه میباشد. © 2022 StandRasaneh.com ( Stand Rasaneh )
social social social social social