پاپ آپ استند استوانه ای درجه یک سوئیسی موجود شد

طراحی کاتالوگ

هر آنچه در مورد کاتالوگ و فلایر باید بدانیم
کاتالوگ و فلایر از جمله ابزارهای مهم در تبلیغات است که می توان به وسیله آن ها محصولات، خدمات و نوع فعالیت شرکت را معرفی کرد و بسیار پرکاربرد در حوضه بازاریابی نیز محسوب می شود. شرکت های بزرگ و معتبر بسیاری در سراسر جهان از کاتالوگ و فلایر های مختلفی برای هر محصول و خدمات خود استفاده می کنند. در این مقاله استند رسانه قصد دارد به این دو ابزار قدرتمند بازاریابی و تبلیغات بپردازد. کاربرد کاتالوگ مانند دیگر ابزارهای تبلیغاتی کاملاً مشخص و روشن است ولی برای یک تبلیغ موثر نیاز به دانستن بعضی از نکات مهم و اساسی است که به آن ها به طور مفصل خواهیم پرداخت.
 
کاربرد های کاتالوگ
کاتالوگ به مجموعه ای گفته می شود که به معرفی محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک یا چند محصول و خدمات از برندی خاص می پردازد و ابزار قدرتمندی برای بازاریابی و تبلیغات است.
مهمترین کاربردهای کاتالوگ به شرح زیر است :
• معرفی محصولات و خدمات : همان طور که بارها گفتیم کاتالوگ برای معرفی محصولات و خدمات کاربرد دارد. در واقع استفاده از آن برای بهترین و موثرترین روش شناخته شده است. توجه به این نکته که کاتالوگ تنها وسیله ای برای معرفی محصولات و خدمات نیست بسیار حائز اهمیت است. در زمینه تبلیغات اغلب بروشور و تراکت هم برای معرفی کاربرد دارد ولی اینکه کدام یک را مورد استفاده قرار دهیم باعث تفاوت آن ها می شود در همه این موارد جزئیات ظریفی وجود دارد که باعث تفاوت می شود.
مهمترین تفاوت کاتالوگ با دیگر ابزارها دراین است که کاتالوگ تمرکز بیشتر بر تبلیغات محصول و خدمات دارد و همین موضوع موجب تفاوت در طراحی کاتالوگ با بروشور و تراکت شده است. می توان گفت که کاتالوگ‌ها از نظر محتوا خلاصه‌تر و محدود‌تر تولید می شوند و موارد استفاده ی آن بیشتر ارائه ی تصاویر با کیفیتی از محصول است.
کاتالوگ یک محصول جذاب و ویژه است که سازمان ها و شرکت ها از آن بهره می برند و آن را بیشتر ابزاری برای معرفی محصولات به حساب می آورند.
در طراحی کاتالوگ به جزئیات طراحی، ظاهر و شکل آن ها توجه داشته و درج جزئیات فنی محصول اولویت کمتری را دارا می باشد. وجود تصاویر به این معنی نیست که در کاتالوگ توضیحات متنی وجود ندارد ولی این محصول بیشتر بر پایه تصاویر جذاب و متن های کوتاه و خلاصه طراحی می‌شود. پیشنهاد می کنیم برای محصولاتی که دارای جزئیات فنی مهمی هستند بروشور و تراکت را انتخاب کنید در واقع بروشور بهترین وسیله برای ارائه توضیحات متنی می باشد.
 
• بازاریابی : از دیگر کاربرهای کاتالوگ‌ ها می‌توان به بازاریابی فوق العاده و تاثیرگذار آن اشاره کرد که در واقع بازاریابی یکی از روش های جذاب‌ کاربرد کاتالوگ است. کاربرد کاتالوگ به عنوان یک وسیله برای بازاریابی هم دارای تفاوت‌ های مهمی است. به طور مثال از کاتالوگ می توان برای تبلیغ هر محصول و خدماتی استفاده کرد ولی در طراحی آن باید توجه داشت که مراحل تولید هر کاتالوگ بسیار مورد توجه قرار گیرد. توجه به این مراحل مختلف است که کاربرد کاتالوگ را در بازاریابی تعیین می‌کند.
عمدتا اول روش تبلیغات حضوری یک محصول برای مشتریان در نظر گرفته می شود مثلاً برای بازاریابی یک خودرو به خریداران که احتمال قوی برای خرید را دارند کاتالوگ محصولات به آن ها ارائه می‌شود. با طراحی جذاب و شیک به معرفی کلی خودرو می توان اشاره کرد و شکل ظاهری و ویژگی‌های اساسی آن را بیان کرد. با این کار مشتری شناختی کلی از آن محصول که در این جا خودرو می باشد به دست می آورد. در طراحی کاتالوگ به بررسی بیشتر از یک نوع محصول نباید پرداخته شود و با استفاده از بروشور به معرفی دقیق و کلی از ویژگی‌های فنی خودرو بپردازید. این کار کمک شایانی می‌کند که مشتریانی که قصد خرید ندارند به خرید ترغیب شوند. توجه داشته باشید که اگر کاتالوگ ‌ها از طراحی مناسب برخوردار باشند و به طور صحیح با سایر ابزارهای تبلیغاتی تلفیق شوند شما قادر خواهید بود محصول خود را به شیوه کاربرد ی و مفید ارائه دهید.
 
 
تفاوت فلایر با تراکت
با توجه به توضیحاتی که تا این جا بیان شد احتمالا تفاوت فلایر با تراکت را درک کرده اید ولی برای توضیح بهتر و بیشتر لازم است که در توضیحاتی خلاصه این تفاوت را بیان کنیم.
تراکت چیست؟
•    تراکت تبلیغاتی عمدتا در سایزهای کوچک مانند A5 چاپ منتشر می شوند و طراحان برای یک بار خواندن محصول، خدمات و معرفی یک شرکت آن را طراحی و چاپ می کنند.
•    در تراکت ها از چاپ چهار رنگ و روکش سلفون بسیار کم استفاده می شود و اغلب گرماژ کاغذ های آن بسیار پایین و ارزان در نظر گرفته می شود و در نظر داشته باشید که از تراکت بیشتر برای اطلاع رسانی سریع و کوتاه استفاده می کنند که در بیشتر مواقع به صورت چاپ تک رنگ روی کاغذ های رنگی تهیه می گردد
ارسال نظرنام و نام خانوادگی :   متن نظر :  

تصویر امنیتی :  مشخصات


محصولات مشابه
در قسمت پایین برخی محصولات مشابه را مشاهده می نمایید.
طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

ico اطلاعات بیشتر
طراحی بروشور

طراحی بروشور

ico اطلاعات بیشتر
طراحی تبلیغات محیطی

طراحی تبلیغات محیطی

ico اطلاعات بیشتر
طراحی میز کانتر نمایشگاهی

طراحی میز کانتر نمایشگاهی

ico اطلاعات بیشترسوالی دارید ؟ ۰۲۱ ۶۶۵ ۶۶۵ ۶۷ ico
تمام حقوق این وبسایت متعلق به استند رسانه میباشد. © 2022 StandRasaneh.com ( Stand Rasaneh )
social social social social social