خانه گالری تصاویر قوانین سوالات متداول درباره استند رسانه تماس با استند رسانه مقالات
ورود عضویت سبد خرید 0
چطور می توان فرد قدرشناسی شد؟
چطور می توان فرد قدرشناسی شد؟

انسان های قدر شناس در زندگی خود افرادی موفق، خوشحال، جوان و خوشبخت هستند. فردی که قدر شناس است از بیماری ها و مشکلات کمتر گلایه می کند و در زمان مشکل به یاری دیگران می شتابد از هیچ حمایت معنوی و عاطفی و حتی مالی دریغ نمی کند. با قدرشناسی بهتر می توان قدر خود و دیگران را دانست و این شیوه قدرتمند و ارزشمند زندگی را گسترش داد. اگر می خواهید تجربه ای از بهشت داشته باشید توصیه می کنیم با افراد قدرشناس همنشین شوید تا از موج و تشعشعات مثبت آن ها بهره مند شوید. 

افراد سپاسگزار قدر تمام داشته ها و آنچه را که تجربه می کنند می دانند و بیشتر احساس خوشبختی و توانایی در مقابله با رویداد ها دارند. هرگز با حسادت، ناراحتی، خشم و نفرت سر و کاری ندارند و با سپاسگزاری و روابط قدرتمند اجتماعی دوستی ها را تقویت می نمایند. اما چطور می توان فردی قدر شناسی شد؟

·         تهیه لیست سپاسگزاری

بسیاری از افراد از زندگی کنونی خود گله مند هستند و هیچگاه از شرایط راضی نیستند. این افراد دائما غر می زنند و در بسیاری از مواقع دچار گرفتگی عضلات، دندان قروچه، فشار دادن ناخن ها به کف دست و درد های مزمن هستند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید پیشنهاد می کنیم لیست سپاسگزاری تهیه کنید و در آن تمام داشته های خود را بنویسید و سپاسگزار باشید. بهتر است این کار را برای 3 هفته ادامه دهید. نیازی نیست به داشته های خیلی کلان یا آرمانی فکر کنید. حتی اگر شما خواب خوبی دارید می توانید در لیست قرار دهید. از متکای خود راضی هستید در لیست قرار دهید. خواهید دید که به طور ناباورانه ای پس از مدتی کوچکترین موهبت های زندگی را می بینید و با حس رضایت قدرشناس زندگی خود می شوید و علاوه بر آن رضایتمندی های بیشتری را در زندگی احساس خواهید کرد.

·         مراقبه کنید

در لحظاتی که احساس خلاء یا تنهایی می کنید درست همان لحظاتی که از آشفتگی، اضطراب و شکایت به تنگ آمده اید 10 دقیقه را به خود اختصاص دهید و بدون هیچ فکری چشمان خود را ببندید و در سکوت فرو روید. هر فکری که موجب درگیری ذهنیتان می شود را رد کنید و در خاموشی به سر ببرید (دم مزن تا دم زند بهر تو روح) گاه ادراک و شهود در عوالم خاموشی و سکوت به سراغ شما می آیند چه خوش باشد آن دم که در سکوت معنوی به سر می برید و در زمان حال هستید که در همان لحظه، ادراکات بر شما جاری می شود. کم کم تک تک سلول های بدنتان، لباس تن، جایی که نشسته اید را حس می کنید. کم کم به بسیاری از داشته ها و نادیده ها فکر می کنید. از روز مرگی بیرون خواهید آمد و زاویه دید بهتری خواهید داشت. می توانید در هر زمان از روز به دفعات نامحدود این ارتباط را بگیرید و در آرامش کامل به تزکیه بپردازید و آنچه باعث ناخشنودی و نارضایتی شما است را دور بریزید.

·         شاهد زندگی خود باشید

افراد در زمان بحران و مشکلات به مشاوران و روانشناسان مراجعه می کنند تا راه حلی به آن ها ارائه نمایند. دلیل چیست؟ مشاوران افراد بی طرفی هستند که تنها شاهد داستان های زندگی دیگران اند و بدون دخیل کردن احساسات شخصی، بهتر می توانند بر حسب اطلاعات دریافتی، منطقی قضاوت کنند. از این رو بهتر است خودتان شاهد این زندگی باشید و هربار که با مشکلی بر می خورید بی طرفانه به موضوع نگاه کنید و ببینید ایراد کار کجا است؟ شاید شرایط آنچنان هم که به نظر می رسد آزار دهنده نباشد. بهتر است بعد از مراقبه شاهد اعمال و کردار خود باشید و با تمرکز بیشتر زندگیتان را قضاوت کنید. خواهید دید که نعمات بیشتری در زندگی دارید تا بخواهید قدردان آن ها باشید و قطعا شکایت و گلایه را کنار خواهید گذاشت.

·         بررسی افکار

ببینید در طول روز چه چیز هایی ذهنتان را به خود مشغول می کنند؟ در روابط و تعاملات خود بیشتر تحت تاثیر چه اندیشه هایی قرار می گیرید؟ شاهد باشید و بی طرفانه به این جریان نگاه کنید. در تمام لحظاتی که شاکی بوده اید و در ناراحتی به سر می بردید چه عادت های بد تفکری داشتید؟ با حذف تک تک آن ها خواهید دید این افکار منفی بودند که مانع دیدن زیبایی ها و واقعیت ها شده اند و شما نعمت ها را اکنون به روشنی درک می کنید سپاسگزار تک تکشان خواهید بود. گاه درگیری های ذهنی مانند حضور در گذشته یا فکر کردن به آینده این دم را بر شما تلخ و ناگوار می کند. گذشته ای که گذشت را نمی شود تغییر داد پس انرژی درونی خود را حفظ کنید و برای آینده ای روشن امروزتان را زیبا رقم بزنید. قدرشناس این دم از زندگی خود باشید چرا که بسیاری از افراد فرصت دیدم امروز را نداشتند و از خواب بیدار نشدند. بهتر است تولد دوباره خود را سپاسگزار باشید و روز عاشقانه ای را در زندگی خود و دیگران رقم بزنید.

  • هیچکس نه دوست توست نه دشمن تو

افرادی هستند که دائما شکایت می کنند که "همه با من بد هستند". هیچکس من را دوست ندارد. هر چی آدم قدر نشناسه توی زندگی من قرار گرفتن. هرچی بد شانسیه برای من هست و غیره. دوست عزیز به یاد داشته باش در این دنیا نه کسی دوست توست و نه دشمن تو. هر کس در زندگی تو رسالتی دارد تا درسی بیاموزی. تا زمانیکه واحد های زندگی را پاس نکنی بارها و بارها باید آن دوره را بگذرانی تا درس خود را طبق درک و آگاهی بگیرید و پاسشان کنید. چرا دائما افراد قدر نشناس در زندگی شما هستند؟ چرا بد شانسی های زندگی شما زیاد است؟ فردی که باعث آزار شما می شود برای رسالتی آمده نه اینکه از روی خصومت کاری کند. اگر دائما فکر میکنید همه انسان ها قدر نشناس هستند به آن دلیل است که شما همیشه از دیگران توقع جبران، احترام، دیدن و غیره دارید. اما هنگامی که نیکی می کنید و آن را فراموش کنید خواهید دید تمام توقعات از بین می رود و جبران یا عدم جبران فرد مقابل برایتان اهمیتی ندارد.

همیشه خورشید باشید، باران باشید، ببارید و بتابید و هرگز نگاه نکنید آیا فرد شایسته است، قدرشناس است یا خیر؟ قضاوت مختص خداوند است و ما در جایگاهی نیستیم که اعمال دیگران را دائما تحلیل کنیم. آیا زمانیکه به پرنده ای غذا میدهید منتظر جبرانش هستید؟ یا زمانیکه به فقیری کمک می کنید، منتظرید تا او قدردان شما باشد؟ همانطور که بی چشم داشت به طفلی محبت می کنین، فقیری را نان می دهید بدون آنکه توقعی در کار باشد بذر نیکی و عشق را در دل ها بکارید چرا که درختی می شود و فردا دیگری از سایه آن استفاده می کند و اثباب آن به واسطه شما فراهم شده است.باید این درس را بگیرید تا قدرشناس خدایی باشید که در تمام لحظات جبران بی حد و حساب همه خوبی ها است.

  • اهمیت قدرشناسی در زندگی

اما چرا باید فرد قدرشناسی باشیم در زندگی؟ در نظر داشته باشید شما در جهانی زندگی می کنید که هر عملی عکس العملی دارد، هر انچه بکاری را درو می کنی. آنگونه با شما رفتار می شود که با دیگران و حتی با خود رفتار می کنید. مثالی بزنم از اینکه همیشه افراد بد قول سر راه زندگیتان قرار می گیرند و دائما شما را حرص می دهند. این مشکل افراد نیست، بلکه عدم تعهد یا بدقولی در وجود شما است که انعکاس آن را در دنیای بیرون می بینید. شاید فکر کنید و بگویید من همیشه سر قرار ها، کلاس، جلسات و غیره به موقع حاضر میشم و هیچوقت به کسی بد قولی نکردم. بد قولی همیشه نسبت به دیگران نیست، گاهی شما نسبت به خود بدقول بوده اید.

مثلا برنامه ریزی کرده اید برای باشگاه که هربار فردا بروید و اما این فردا هرگز نیامد. قول داده بودین رژیم غذایی خودتان را دنبال می کنید تا به وزن ایده آل برسید اما رژیم غذایی را ادامه ندادید. هر بار عهد کرده اید به سفر یا جایی بروید و نرفته اید. همه این بد قولی ها باعث می شود ادم های قدر نشناس یا بی تعهد سر راه شما قرار بگیرند و علارغم همه وعده وعید ها باز هم بدقولی کنند.

بیاییم قدرشناسی را از خودمان شروع کنیم، از اندام سالم، از زیبایی، از توانایی هایی که داریم، از بیان قدرتمند و هر چیز که در وجود شما به عنوان یک موهبت است. هنگامی که با تک تک سلول های خود قدردان قابلیت های خود باشید، کم کم خواهید دید افراد قدرشناس و متعهد با شما روبرو خواهند شد، زمانیکه به قول هایی که به خودتان داده اید عمل کنید، می بینید که همه با شما صادقانه رفتار می کنند. شاید بزرگترین ظلم، ظلم به خود باشد که بسیار نادیده گرفته می شود.

قدرشناسی را از خودمان شروع کنیم تا دنیای بیرون را متحول کنیم. شاید در ابتدا کمی سخت باشد اما غیر ممکن نیست. هر چقدر فرد قدرشناسی باشید به همان اندازه بهره وری خواهید داشت. در زندگی با خود و تمام افرادی که در تعامل هستید صادقانه و قدرشناسانه رفتار کنید تا جهان، انعکاسی از وجود ارزشمندتان شود و هرآنچه را که می خواهید در اختیار داشته باشید.

 


چگونه با دیگران تعامل خوبی داشته باشیم؟ چگونه با دیگران تعامل خوبی داشته باشیم؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۹
پیوند ها
اخبار سایت
دانلودها
مقالات
تماس با ما
آدرس :
تهران، میدان توحید، خیابان نصرت غربی، کوچه کاظم بیگی، بن بست دوم، پلاک 4، طبقه 4 ، واحد 4


به علت جابجایی هنوز خطوط  تلفن شرکت به مکان جدید منتقل نشده است لطفا با شماره همراه تماس بگیرید

تلفن : 68-67 665 665

همراه : 24 29 415 0939social social social social
چطور می توان فرد قدرشناسی شد؟